varsova-universitesi-22.jpg

Varşova ÜniverSitesi Hakkında

Varşova ÜniverSitesi Hakkında

Polonyanı başkentinde yer alan ve öğrenci kapasitesi ile Avrupadaki en iyi üniversiteler arasında girmiştir. Yaklaşık olarak toplam öğrenci sayısı 70 bine tekabül etmekte ve çok yönlü programları bünyesinde taşımaktadır. Uluslararası platformlarda da Varşova Üniversitesi olarak en iyi üniversiteler arasında yer almakta ve teknik ve sosyla bilimler olarak kompleks eğitim öğretimin sağladoığı üniveristeler arasında bulunmaktadır. Varşaova üniversitesi Polonyanın en bğyük üniveristelerinden biri olarak eğitim vermektedir. 2005 yılından bu yanna Dünya’nın en iyi 500 üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Özellikle sağlık ve mühendislik alanlarında nitelikli öğrenciler yetiştirmktedir. Üniversite yurt içi öğrencileri bakımından tercih edilen eğitim kurumu olmakla birlikte çoklu sayıda yabancı öğrencilerinde tercih ettiği kurumlardan biri olmuştur.

Varşova Teknik Üniversitesi Eğitimi

Teknik bilimleri de kendi içerisinde bulunduran ve eğitimini veren üniversite aynı isimle mühensilik ve mimari bölümleri bünyesine barındırmıştır. Lisans derecesi öğrencilerinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerini Dünya’nın her yerinden kabul etmektedir. Teknoloji ve bilgisayar çağının getirilerini en üst düzeyde üniversite içerisinde kullandıran Varşova teknik üniversitesi farklı kültürleri bir araya toplamaktadır. Varşova üniveristesinden sonra ikinci yada ücüncü üniversite olma özelliğini gösteren teknik üniversite birçok bilimsel projeyi de üzerinde taşıyacak işlevler sergilemektedir. Tüm mimari ve mühendislik bölümlerini içerisinde bulundudran Varşova teknik üniveristesi Doğu Avrupa’nın en büyük teknik üniversitesi konumundadır.

Varşova Teknik Üniversitesi Kalitesi

Bünyesinde barındırdığı 20 fakülte 3 bin civari öğretim üyesi ve 38 bin üzeri öğrencisi ile eğitim vermektedir. Teknik üniversitenin olmazsa olması konumundaki laboratuvarlaarın sayısı bu üniveristede binleri bulmakta ve her yıl teknik üniversiteden yaklaşık 5 bin öğrenci mezun olmaktadır. Ülke kendi bünyesinde barındırdığı yüksek mevkide bulunan kişilerin özellikle yöneticilerin tamamı Varşova teknik üniversitesi mezunudur.

Varşova Üniversitesi Öğretim Bölümleri

Varşova üniversitesi çok yönlü fakülte ve bölümleri ile kompleks eğitim ve öğretim vermektedir. Ülkedeki en eski üniversite olmasından dolayı ve köklü bir tarihe dayanmasından dolayı üniversite her geçen yıl daha deneyimli ve kaliteli eğitim ve öğretim sunmaktadır. Eğitim ve öğretim çok yönlü sunulduğu Varşova üniversitesi bölümleri ise sayısal, sosyal, teknik ve sağlık bölümleri olarak kategorilere ayrılmaktadır. Tıp’dan felsefeye kadar modern diller bölümünden hukuk eğitimine kadar çoklu bölümler ile eğitimine devam etmektedir.

SİZ DE BİR YORUM YAZIN