tibbi-sekreterlik-kursu-2.jpg

Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tıbbi Sekreterlik Kursu

Ülkemizde gelişen ve artan sağlık sektörü için personel ihtiyacı da artmaktadır; bu nedenle de sağlık personeli olmak isteyen meslek adaylarına fırsatlar sunulmakta ve adaylar kalifiye olmaları için desteklenmektedir. Bütün hastane, sağlık ocağı, poliklinik, tıp merkezi gibi sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan hastane, hasta, doktor arasında iletişim kuran tıbbi sekreterlere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bakanlığın desteği ile açılan kurslar arasında tıbbi sekreterlik kursu da yoğun ilgi görmektedir. Çünkü yeni bir iş imkanına sahip olmak isteyen herkesin değerlendirebileceği bir meslek olan tıbbi sekreterlik kurslarla sertifikalandırılmaktadır.

Tıbbi Sekreterlik Nedir?

Tıbbi sekreterlik hastanelerin veya sağlık kuruluşlarının hasta kayıt, evrak, randevu, giriş, çıkış gibi işlerini yapan personelin yaptığı işlemlerin bütünüdür. Tıbbi sekreterler hastanenin otomasyon programlarını kullanır, hasta kayıtlarını oluşturur, doktor ile hasta arasındaki iletişimi kurar. Bu nedenlerle güler yüzlü, pratik, çözüm odaklı, iyi bilgisayar kullanabilen, hastane ve tedavi terimlerinden anlayan, iletişim becerileri yüksek kişiler olmaları gerekir. Bütün bu becerileri size kazandırdığımız tıbbi sekreterlik kursu programımızda nitelikli eğitimler vererek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan sertifikalarınızı veriyoruz. En az ilköğretim mezunu adayların katılabildiği kursumuzda verdiğimiz eğitimin ardından alanına hakim, uzman bir sağlık personeli haline geliyorsunuz.

Tıbbi Sekreterlik Kursu Programımız

Verdiğimiz tıbbi sekreterlik kursu eğitimleri ile başlangıç, bilgisayarda hastane ve otomasyon programları, Sağlık Bakanlığı Hizmet Standartları müfredat programları uygulanmakta ve eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olmanız durumunda sertifikanızı alarak sağlık sektöründe yer alabilirsiniz.

SİZ DE BİR YORUM YAZIN