polonyada-egitim-3.jpg

Polonya Yaşam Koşulları ve Kültürel Yapısı

Polonya Yaşam Koşulları ve Kültürel Yapısı

Polonya kültürel açıdan oldukça zengin ülkeler arasında yer almaktadır. Üniversite hayatına başlayacak ve Polonyada Eğitim görecek kişiler için bu oldukça faydalı bir durum olacaktır. Polonya insanlarının kültürlerinde tıpkı Türkiye’de insanlarımızda olduğu gibi olağanüstü bir misafirperverlik söz konusudur. Polonya’da yaşamak isteyen ve burada üniversite eğitimlerini sürdürmek isteyen kişiler ve öğrenciler ülkelerinden ayrı hissetmeyecek ve aynı sıcaklığı, içtenliği ve rahatlığı Polonya’da da hissedecektir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi uzun ve ailecek yapılan akşam yemekleri ve aile bireyleri bulunmaktadır. Eğer konaklamaya dair bir problem yaşıyorsanız Polonya’da bir aile sizi evinizde ağırlamak isteyebilir ve kabul ettiğiniz taktirde sizleri kendi evinizdeymişçesine ağırlayabilir.

Polonya Üniversitelerinde İnsanlar Nasıldır?

Tüm Polonyalılarda ortak olan bir durum vardır ki; sağlam bir espri anlayışı ve beraberinde gelen neşeli yapılarıdır. Komünist dönemleri boyunca çok uzun yıllar belirli konular hakkında konuşamamışlar ve kendilerini çok kısıtlamışlardır. Ancak bu durum bu baskılar sonucunda kendilerine yeni yetenekler kazandırmış ve esprili, komik ve neşeli bir yapıda edinmişlerdir. Bilmelisiniz ki Polonyada Üniversite okumak, faydalı ve zengin olmasının yanı sıra sizlere oldukça farklı ama bir o kadar da yakın ve içten bir kültürel farklılık kazandıracaktır.

Polonya Üniversitelerinde Burs İmkânı

İstediğiniz ve okumayı hedeflediğiniz fakülteler ve bölümler Polonyada Üniversite bölümleri arasında ise; sizlere müjde niteliğinde bir haberimiz vardır. Polonya AB üyesi olmayan ülkenin öğrencilerine yüklü miktarlarda ve öğrencilik hayatını rahatlatacak oranlarda burslar vermektedir. Türkiye de bu ülkeler arasında yer almakta ve Türkiye’den Polonya’ya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere burs imkânlarıyla birlikte ülkeye girişlerde vize sormamaktadır. Bu kolaylıklar Polonya üniversitelerinin tercih edilebilirliklerini oldukça büyük ölçülerde arttırmaktadır.

SİZ DE BİR YORUM YAZIN