images196.jpg

KLİMALARA PERİYODİK BAKIM İŞLEMLERİ

Teknolojik gelişmelere paralel olarak split, salon, tavan ve yer tipi klimalar için uygulamalı ve sorun giderici klima bakım servisi hizmet garantisinde işlem yapılır. Klima bakımları yıllık belirli dönemlerde performansı güçlü olması açısından yapılması gerekir. Çeşitlerine ve teknik özelliklerine göre bakım işlemleri ve kullanılan takım malzemeleri değişiklik gösterir. Fan pervaneleri, hava filtreleri ve sirkülasyona yapılmasına olanak gösteren iç borulara dair düzenli bir şekilde bakım yapılabilir.

Klima montaj ve bakım işleri teknik bilgi ve becerici kazanan insanların yapabileceği işlerdir. Taze hava veren klimaları; toz ve partiküllerden uzak hale getirmek filtrelerini temizletmek ve bakım yaptırmak uzun yıllar kullanmamamıza olanak sağlar. Klimalar tıkanan filtrelerden dolayı sürekli arıza gösterir, elektrik bağlantılarından dolayı zamanla aşınma yapmamasından dolayı klima arıza servisi garantisinde hizmet alarak montajdan sonra düzenli ve sorunsuz kullanmayı sağlayabiliriz. Birden fazla dış ünitelerden oluşan Mono tip klima sistemlerinde bile arıza servis hizmetleri oldukça profesyonel bir şekilde verilir. Soğutucu gaz borularındaki arızalar sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda hızla bakıma alınır ve problem giderilir. Arıza tespit edildikten sonra gaz kaçak problemlerinin olup olmadığı tespit edilerek problem kökünden yok edilir.

Servis teknik çalışanları klima montajı yaparken dikkat edilmesi gereken ana kuralları gözden kaçırmamalıdırlar. Klima kurum yapılacak yerlere teslim edildikten sonra; klima montaj servisi teknisyenleri borularda oluşabilecek gaz kaçırma gibi problemleri ve elektrik tesisatını kontrol etmelidir.

 

SİZ DE BİR YORUM YAZIN