crusader-king-2-cdkey-wallpaper-screenshot-004

Crusader Kings 2 – Durmaplay.com ‘da…

“Geçmişten bugüne bilgisayar oyunlarının gelişim süreci incelendiğinde, ilk göze çarpan özellik şüphesiz grafik ve ses efektlerinin giderek gerçeğe yakın hale getirilmesi ile birlikte kullanıcıların deneyimlerini sanal bir dünyadan çıkarak adeta gerçek hayatta yaşamaları ve bu sebeple daima daha üstün özellikleri yapımlara yönelmeleridir. Durum FPS ve RPG türü oyunlarda halen bu geçerliliğini korurken, söz konusu strateji oyunları olduğunda ise yapay zekâ ve oyun derinliği anlamında gelişmelerin üzerinde durularak, kişilere içinde bulundukları dünyanın kelimenin tam anlamı ile düşünme gücüne sahip olan gelişmiş rakipler ile donatıldığı anlaşılmaktadır. Crusader Kings 2, ikinci klasmana girebilecek ve beğenilen tarihsel strateji oyununun ikinci versiyonu olarak takipçileri ve türün sevenleri ile buluşuyor. İlk oyunu oynayanların veya Total War serisini tecrübe etmiş oyuncuların yabancılık çekmeyeceği bir arayüze sahip olan Crusader Kings 2, kullanıcılarına geniş dünya haritasının üzerindeki ülkeler üzerinde egemenlik kurarak en geniş topraklara ve en huzurlu halka sahip olma mücadelesini sunuyor. Oyunun grafiksel öğeleri işlevsellik bakımından hatırı sayılır bir öneme sahip olmasa da, yine de günümüzün gelişmelerini içinde barındıran oldukça renkli ve canlı dokular dikkat çekiyor..

steam cd keyCrusader Kings 2’de kullanıcı 1066 ilâ 1337 yılları arasında istediği tarihten hayatına başlayarak bir çağın kapanışı kabul edilen 1453 İstanbul’un Fethi’ne kadar yaşamını sürdürüyor. Uzun yıllar boyunca ufak bir millet olarak başladığı hayatını verdiği kararlar, gerçekleştirdiği savaşlar ve göze aldığı riskler ile geçiren kişi, topraklarında mutlak hâkimiyet kurmak için askeri gücünün yanı sıra pek çok ayrıntıya da ihtiyaç duyuyor. Kişinin topraklarının genişledikçe, mücadele etmesi gereken iç ve dış düşmanlar artarak sorunlara neden olduğu gibi, aynı zamanda halkın refah düzeyini üst seviyede tutmak için de özel çaba sarf etmesi gerekiyor. Crusader Kings 2’nin ilk saatleri boyunca kişi kendisini derin bir karmaşanın içinde bulabilse de, zamanla altyapı ve imkân dâhilinde olan özellikler öğrenilerek oynanışın akıcı ve taktiksel anlamda başarılı şekle dönüşmesi mümkün oluyor.

Oyunun tek kişilik modunda uygulanan hikâye başarısı ve ayrıntılara nazaran çok oyunculu modu üzerine de büyük özen gösterilmiş durumda. Aynı anda tam otuz iki kişiye kadar çıkabilen oyuncu kapasitesi ile kıtalar üzerinde hâkimiyet kurmak için herkesin derin bir mücadele içine girmesi sağlanabiliyor. Her ne kadar bu denli yüksek kapasiteye ulaşılması arkadaş ortamı dışında zor olsa da, oyunlar genellikle beş ilâ on kişi arasında aktif olarak oynanabiliyor. Crusader Kings 2, türün sevenlerini kısa sürede etkileyerek adeta içine aldığından dolayı, uzun saatler boyu sürecek macera da hız kesmeden devam ediyor.

Crusader Kings 2’i DurmaPlay üzerinden uygun fiyatlar karşılığında edinerek Steam platformu üzerinden aktif edebilir vakit kaybetmeden indirerek steam cd key ile oynamaya başlayabilirsiniz.”

SİZ DE BİR YORUM YAZIN