meme-estetigi.jpg

Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

                  Burun estetiği ameliyatı genellikle anestezi ile yapıldığı için çok fazla bir ağrı sızı çekme ihtimaliniz yoktur. Problemin önem derecesine göre ameliyat saatleri değişmektedir. Eğrilik ya da kırıklıklar ameliyat esnasında uzman doktorlar tarafından düzeltilir. Daha çok ameliyattan sonra buruna tampon yapılır. Bu durum tabii ki nefes alma imkânını ortadan kaldırır ancak bazı doktorlar bunu yapmak yerine daha farklı yöntemler uygulayarak hastanın rahat nefes almasını sağlamaktadır. Ameliyat sonrasında ise belki hafif ağrılar nefes alma konusunda zorluklar yaşanabilir ancak ağrı kesici ilaçlar sayesinde bunları hissetme oranınız en aza indirgenir. Böylece siz de uyku düzeninizi bozan günlük hayatta çeşitli sıkıntılar çıkaran, koku alma duyunuzun işlevini çürüten burun rahatsızlıklarından kurtulabilir rahat bir şekilde nefes alarak yeni hayatınıza devam edebilirsiniz.

                  Göğüs büyütme estetik ameliyatı ise buruna göre nispeten biraz daha kolay geçmektedir. Yine aynı şekilde anestezi uyguladığı takdirde bunda da ağrı çekmeniz söz konusu değildir. Ameliyattan önce hasta bedeni üzerinde kesilecek olan yerlerin çizimleri yapılır hatta önce ve sonrasını görmeniz için fotoğraflar da çekinebilir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir önemli unsur vardır ki bu da ameliyata girmeden önce yemek yememenizdir. En az beş ya da altı saat öncesinden ameliyata girmeniz doğru bir tedavi süreci geçirme açısından çok büyük önem arz etmektedir. Göğüslerin içine yerleştirilen silikonlar hamilelik ya da emzirme konusunda herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

                  Göğüs küçültme operasyonu ise erkekler için yapılır.  Kimi erkeklerde kadınlarınkine benzer göğüsler bulunmaktadır. Bunların çok farklı nedenleri olsa bile tek bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmak mümkündür. Jinekomasti adındaki bu hastalığın çözüme kavuşturulması pek çok erkeğin hayatına sağlıklı bir şekilde devam etmesi açısından çok önemlidir.

SİZ DE BİR YORUM YAZIN