hamileleğin-2.-ayı.jpg

Avrupa Yakası Kürtaj

Her ne kadar internet ortamında kürtaj işlemi ile ilgili rakamlar olsa da bunlar net fiyatlar değildir. Bu rakamlar yalnıza kürtajın fiyat aralığını belirtir. Ancak genel anestezi yöntemi ile yapılacak olan kürtaj operasyonunun ücreti lokal anestezi yönteminin uygulanacağı kürtaj operasyonuna göre daha fazladır. Anestezi yöntemlerine geçmeden önce Genel anestezi yöntemi ile hasta operasyon esnasında ağrı hissetmez bu nedenle genel anestezi yöntemi daha çok tercih edilmektedir. Kürtaj nedir yazımızda bu konuya değindiğimizi hatırlatarak yazımıza devam edelim. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan kürtaj işleminde ani ağrıya bağlı tansiyon düşmesi, terleme, bayılma, fenalık hissi gibi durumlar görülebilir.

Bu yöntem daha çok 7 hafta ve daha fazla süreli hamilelikler için yapılan kürtaj operasyonu için kullanılır. Bu yüzden çok tercih edilen bir yöntem değildir. Bu gibi nedenlerden dolayı lokal anestezi çok fazla tercih edilmez. Genel anestezi yöntemi ile hasta operasyon başlamadan uyutulur ve hasta hiçbir ağzı hissetmez ve görmez. Bu nedenle fiyatı lokal anesteziye göre daha fazladır ve ağrısız olması nedeniyle daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Ancak genel anestezi ile uygulanan kürtaj sonrasında bulantı-kusma veya psikolojik nedenlerden dolayı ağlayarak uyanma gibi durumlar görülebilir.

Avrupa yakası kürtaj konusunda oldukça faydalı bilgiler sunan http://avrupayakasikurtaj.wordpress.com/ sitesini de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

SİZ DE BİR YORUM YAZIN